Blisko 60-cioosobowa grupa ochotników działaj±cych przy Centrum Wolontariatu w Lublinie od 2001 roku ł±czy swoje siły by pomagać uchodĽcom w ramach programu „Pomocy UchodĽcom”.

W lubelskim O¶rodku dla Cudzoziemców, każdego dnia daj± nadzieję, pokazuj± czym jest polska solidarno¶ć i ludzka go¶cinno¶ć. Buduj± ¶wiat przyjazny człowiekowi, który szuka azylu, bezpiecznego miejsca i schronienia. Wolontariusze ofiaruj± swój entuzjazm, pomysły, czas… W zamian otrzymuj± co¶ wyj±tkowego – prawdziw± rado¶ć z pracy na rzecz drugiego człowieka. Wolontariusze pracuj± w grupach, co sprawia, że nabieraj± umiejętno¶ci pracy w zespole, ucz± się współodpowiedzialno¶ci za siebie i innych, a w chwilach kryzysu s± dla siebie wsparciem.



Do ulubionych    Strona startowa
« wróć

Od totalitaryzmu do wolno¶ci
2013-06-12

Radio eR, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie oraz Stowarzyszenie Solidarno¶ci Globalnej serdecznie zapraszaj± na spotkanie pt. „Od totalitaryzmu do wolno¶ci”. Go¶ciem spotkania będzie jeden z najwybitniejszych przedstawicieli opozycji kubańskiej Dagoberto Valdes. Spotkanie odbędzie się w najbliższ± sobotę, 15 czerwca 2013r. o godzinie 16:00, w sali CN-208 kolegium Norwidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Dagoberto Valdes Hernandez, ur. 4 sierpnia 1955 r., kubański my¶liciel i działacz społeczny. W latach 1999–2005 członek Papieskiej Rady „Iustitia et Pax”. Założyciel niezależnego o¶rodka i pisma „Vitral” („Witraż”), obecnie pod nazw± „Convivencia” („Współistnienie”) w Pinar del Rio. Autor wielu ksi±żek i opracowań z dziedziny społeczeństwa obywatelskiego. Dagoberto Valdes, z wykształcenia inżynier agronom, stworzył w Pinar del Rio (zachodnia Kuba) niezwykłe ¶rodowisko intelektualistów, próbuj±cych my¶leć i działać niezależnie w rzeczywisto¶ci oficjalnie przyjętego i promowanego na Kubie komunizmu i ateizmu. Fenomen ¶rodowiska polega także na tym, że z powodzeniem wydaje ono regularnie od 16 lat czasopisma po¶więcone sprawom społeczeństwa obywatelskiego, najpierw „Vitral” („Witraż”) a obecnie „Convivencia” („Współistnienie” – strona internetowa wydawnictwa: www.convivenciacuba.es). Jednym z ważnych odniesień my¶li i działań Dagoberto jest Polska z jej dziedzictwem wiary i „Solidarno¶ci” a także dorobek Jana Pawła II, z którym kubańskiego my¶liciela ł±czyły więzy wielkiej sympatii.

Zapraszamy. Wstęp wolny